Винятковий сервіс
в туризмі
+38 (067) 67 55649 +38 (093) 723 000 7 +38 (032) 297 17 17
Новини

Замки Львова: Кам'яні хранителі історії.

  Середньовічна історія галицьких земель, на всіх її етапах, була дуже насиченою подіями. Численні війни і зміни правлячих династій, заснування і розбудова одних міст і занепад інших, народні та боярські повстання проти слабких чи не справедливих правителів, та придушування цих повстань сильними.

  Все це обумовило появу на галичині безлічі нових замків, фортець та палаців, які стояли на сторожі своїх земель. Тепер же, всі ці замки і фортеці стоять на сторожі історії, ставши її кам'яними хранителями.

  Три найвідоміші замки Львівщини: Олеський, Підгорецький та Золочівський розташовані дугою, що нагадує підкову. Звідси і пішла назва популярного маршруту "Золота підкова".

 

ОЛЕСЬКИЙ ЗАМОК

  Древній Олеський замок – без сумніву, одна із найгарніших прикрас у скарбниці української і навіть європейської історії. Суворі стіни цієї унікальної будівлі сотні років зберігають таємниці королів, а тисячі туристів щодня прибувають сюди у пошуках цікавих знань та вражень.

  Польські королі Ян III Собеський та Міхал Корибут Вишневецький, литовський князь Любарт, батько гетьмана Богдана Хмельницького, знаменитий магнат Іван Данилович – життя усіх цих історичних постатей так чи інакше пов’язано із Олеським замком.

   Олеський замок було збудовано понад шість століть тому. Перша письмова згадка про замок датується 1327 роком. Пам'ятка є класичним бароковим комплексом будівель. Центром комплексу є старовинний костел. З півдня до Олеського замку прилягає корпус монастиря з келіями та внутрішнім двориком, що знаходиться за триметровою стіною. У монастирському подвір’ї знаходяться старовинний парк і ставок, а також декілька надгробків та старовинні скульптури.

 

 

ПІДГОРЕЦЬКИЙ ЗАМОК

  Підгорецький замок — пам'ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Розташований у селі Підгірці Бродівського району Львівської області.

  Замок було збудовано протягом 1635–1640 років під керівництвом архітектора Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Підгорецький замок є одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.

  Інтер'єри Підгорецького палацу викликали захоплення в сучасників своєю красою і розкішшю, а його зали й кабінети носили назви, яким повністю відповідали (Китайська, Золотий, Лицарський, Зелений, Дзеркальний, Мозаїчний та ін.).

  Місцевий парк є пам'яткою садово-паркового мистецтва державного значення. Він був створений на рівні найкращих зразків «італійських» парків і є єдиним подібним парком в Україні.

  Відвідувачам Підгорецького замку у Бродівському районі екскурсоводи часто оповідають про чарівний привид з трагічною історією. Нібито коридорами замку блукає чарівна жінка, більш відома як «Біла панна». За переказами це один з власників палацу вбив власну дружину та замурував до стіни. Тому століттями дівчина ходить замком та благає християнського обряду поховання.

 

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ ЗАМОК

  Золочівський замок в документах вперше згадується 1532 року у зв'язку зі зміною власників.

  Упродовж віків замок — фортеця, королівська резиденція, панська садиба, тюрма, навчальний заклад.

  Замок було зведено на кошти Якуба Собєського (батько короля Речі Посполитої Яна III Собеського) у 1634 році як оборонну фортецю за проектом невідомого італійського архітектора на місці старого дерев'яного замку, який оточували потужні земляні вали, обкладені каменем, з бастіонами на кутах та ровами з водою. У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу, а навпроти в'їзної вежі розташований Китайський палац. Цікавим також замок є тим, що тут була перша система каналізації, яка збереглася до наших днів.

  Замок представляє неоголландський тип оборонних споруд і належить до пам'яток типу «palazzo in fortezzo», тобто поєднує функції оборони та житла.

 

  Ми розповіли вам лише крупицю фактів про цих кам'яних хранителів історії. Всі ж таємниці цих величних споруд, ви зможете дізнатись в нашому одноденному турі: "Замки Львова: Єкскурсія "Золота підкова".

 

 

11.03.2016 16:54
Усі новини
Відгуки
Замовлення програми
Дати з по