Винятковий сервіс
в туризмі
+38 (067) 67 55649 +38 (093) 723 000 7 +38 (032) 297 17 17
Новини

ТОП 10 найцікавіших музеїв Львова

Львів по праву можна вважати наймузейнішим містом України. Тут діє понад 40 музеїв, багато з яких є унікальними і єдиними в свому роді в Україні. Крім цього, майже всі музеї Львова розміщені в унікальних пам'ятках архітектури ХVII - XVII ст.  Ми підготували для вас підбірку найцікавіших та найунікальніших з них.

 

 

 1.Музей Арсенал

 


 

Міський арсенал на підвальній, розташований в оборонній споруді XVI ст., він являється єдиним в Україні музеєм зброї. Зразки древньої зброї з більш як 30 країн світу, представдені в експозиції музею. Все розміщено за хронологією та тематикою, місцем виготовлення зброї та її видами. Усі експонати, в експозиції музею, охоплюють період ХІ - ХХ ст., та створюють картину еволюції зброї, її типи, види, особливості призначення. Ви дізнаєтесь секрети та естетичні смаки майстрів-зброярів, матимете нагоду порівняти зброю, яка виготовлялась в один час на різних континентах і в різних державах. Багато експонатів так розкішно оздоблені(дорогоцінні метали, самоцвіти, перли, корали, перламутр), що більше походять на бесцінні витвори мистецтва, а не на знаряддя вбивства.

У Музеї-Арсеналі представлено всі основні види зброї: холодна, метальна, вогнепальна, предмети захисного озброєння.  Окрім зброї в Арсеналі представлена виставка голограм старовинних орденів, виконаних з автентичних нагород, які зберігаються у фондах Львівського історичного музею.

Музей-Арсенал – унікальний музей, який не має аналогів на території України.

 

 

 

 

Адреса: вул. Підвальна, 5, "Арсенал"

Телефон: +38 (032) 235-86-61

Сайт: www.lhm.lviv.ua

Графік роботи: 10:00 - 17:30 (ср. - вихідний)

Вартість вхідних квитків: дорослий - 20 грн., студентський/учнівський - 10грн.

 

 

2. Національний музей імені Андрея Шептицького

 


Музей був заснований митрополитом греко-католицької церкви Андреєм Шептицьким, в лютому 1905 року, та отримав назву "Церковний музей".  У 1913, згідно урочистого акту, переданий українському народові. Його Фондові збірки налічують понад 150 тисяч одиниць збереження. Предметом особливої гордості є найбільше та найповніше зібрання середньовічного сакрального мистецтва XII-XVIII ст.: ікона, рукописи та стародруки, декоративна різьба, металопластика, гаптовані тканини. 

Найкращі експонати з музейних добірок, представлені для відвідувачів у вигляді постійних експозицій: «Давнє українське мистецтво», «Мистецтво XIX — початку ХХ століть», «Українське мистецтво ХХ століття», «Народне мистецтво». Крім цього в музеї часто відбуваються різноманітні тимчасові виставки.

 

 

 

Адреса: пр. Свободи, 20, вулиця Драгоманова, 42

Телефон: (032) 235 88 56

Графік роботи: щоденно з 10.00 до 18.00 крім понеділка (каса до 17.30)

Вартість вхідних квитків: повний - 20 грн., пільговий - 10 грн., фото та відео - 50 грн.

 

 

3. Аптека-музей "Під чорним орлом"

 

 

На одній з вулиць міста, стоїть архітектурна пам'ятка XVIII століття - Аптека-музей "Під чорним орлом".  Це найстаріша міська аптека, в якій тепер діє однойменний музей, де можна подивится на старовинне аптекарське обладнання і зільники середньовіччя. Тут ви дізнаєтесь історію фармацептики міста, побачите як виглядали тодішні лаболаторії, та навіть скуштуєте знамените "Залізне вино"

Загалом, фонд музею налічує понад три тисячі експонатів, серед яких: унікальне аптекарське обладнання різних епох: амфори XIV століття для перевезення і зберігання рідин, колекція дерев’яних і металевих аптекарських пресів, траворізки, тиглі, мензурки, колби, бутлі, оригінальні куби для дистиляції води, млинки для подрібнення та розтирання твердих препаратів, зразки цілющих рослин.  Також тут зібрано багато раритетних документів по історії фармації від сивої давнини до наших днів.

 

 

 

Адреса: вул. Друкарська, 2

Телефон: (032) 272-00-41, 235-70-41

Сайт: lvivpharmacy.org.ua

Графік роботи: пон-п'ят. з 9.00 до 19:00, субота-неділя – 10.00-17.00

Вартість вхідних квитків: Дорослий - 15 грн., студентський - 10 грн., дитячий - 7 грн., фото та відео - 5грн.

 

 

4. Історичний музей

 

 

Львівський історичний музей — один із найстаріших та найбагатших музеїв України, заснований ще у 1893 році. Його фонди налічують більш ніж 300 тисяч музейних предметів. Експозиція спрямована на знайомство всіх охочих з історією міста Львова та галицьких земель, від найдавніших часів до наших днів. Будівля музею на площі Ринок, 6 — перлина ренесансної архітектури, збудована ще у 1580 році для багатого львівського купця. 

Величезну кількість експонатів складають археологічні матеріали, твори живопису, скульптури, графіки, архівні документи, рукописні книги, стародруки, вироби з металу, шкіри, дерева, скла і порцеляни, меблі, годинники, музичні інструменти, фотографії та фотонегативи, зброя, а також пам'ятки нумізматики, фалеристики, сфрагістики тощо. Усі ці історичні цінності розділені між експозиційними відділами музею, багато з яких розташовані в окремих будівлях в центрі міста. Будівлі ці й самі по собі являються пам’ятками архітектури XVI-XVIII ст.

 

 

 

Експозиційні відділи: Відділ археології; Відділ давньої історії; Відділ історії західноукраїнських земель; Відділ історії української діаспори (пл. Ринок, 4); Відділ Музей визвольної боротьби України (вул. Лисенка, 23а); Відділ історичних коштовностей (пл. Ринок, 6, ІІ поверх); Музей "Палаццо Бандінеллі" (пл. Ринок, 2); Відділ "Літературний Львів"; Музей-Арсенал; Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича; Історико-меморіальний музей Євгена Коновальця; Бібліотека.

Адреса: Площа Ринок № 2, 4, 6, 24; вулиця Підвальна, 5

Телефон: (032) 272-70-60

Сайт: lhm.lviv.ua

Графік роботи: для кожного відділу унікальний

Вартість вхідних квитків: дорослий - 10-20 грн., студентський/учнівський - 5-10грн., залежно від відділу.

 

 

5. Меморіальний музей "Тюрма на Лонцького"

 

 

Тюрма на Лонцького — це колишня тюрма у Львові, яка згодом стала першою в Україні в'язницею-музеєм. Колись тут знаходились каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Зараз же, національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів,  є символом тяглості української боротьби за незалежність. Те, що відбувалося на території тюрми, є уособленням злочинів проти людства, котрі не можуть бути забуті. 

Музей є відкритим місцем для зустрічей, зібрань товариств репресованих, скаутських та ветеранських організацій, воєнно-історичних клубів, місцем міжконфесійно толерантного спілкування творчої та наукової інтелігенції, а також для заходів учителів та учнів, викладачів та студентів, музейного волонтерства та практики.

 

 

 

Адреса: вул. Степана Бандери, 1

Телефон: (032) 247 42 20

Сайт: lonckoho.lviv.ua

Графік роботи: з 10:00 до 19:00

Вартість вхідних квитків: вхід та екскурсії безкоштовні.

 

 

6. Музей народної архітектури і побуту "Шевченківський гай"

 

 

Музей народної архітектури та побуту у Львові - це музей під відкритим небом, де можна ознайомитись з побутом українців. Тут Ви можете побачити близько 120 пам’яток народної архітектури із західних регіонів України. Вся територія Шевченківського гаю поділена на шість маленьких сіл, в яких зібрані експонати із певних регіонів: Бойківщина, рівнинне Закарпаття, Лемківщина, Львівщина, Буковина, Покуття, Гуцульщина, Полісся, Волинь. Такі ж самі назви мають і міні-села. Музей вдало об’єднує горбистий ландшафт, відновлену рослинність Карпат і дбайливо перенесені історичні споруди з різних регіонів Західної України. Музей завжди відкритий до співпраці і надає майданчики для відеозйомок та проведення тематичних майстер класів, організації тематичних фестивалів та інших подій.

 

 

 

Адреса: вул.Чернеча Гора, 1

Телефон: (032) 243 78 23, (032) 247 18 82

Сайт: lvivskansen.org

Графік роботи: з 10.00 до 18.00 в літній період, та з 10.00 до 17.00 у зимовий період (01.11- 28.02).

Вартість вхідних квитків: повний - 20 грн., пільгові - 10 грн.

 

 

7. Музей етнографії та художнього промислу

 

 

Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України —   це єдиний музей етнографії в Україні. Підпорядковується він Інституту народознавства Національної Академії Наук України.

Багатства музею складаються з 17 фондових збірок, у яких зібрано понад 83 тисячі пам’яток. Основна експозиція розташована у приміщенні колишньої Галицької ощадної каси. Тут представлено пам’ятки матеріальної та духовної культури українців, господарські знаряддя, народні художні промисли ХІХ – початку ХХ ст.

Окрім постійних експозицій у музеї періодично проходять тимчасові виставки. Експозиція поділяється на два відділи: етнографічний (понад 44 000 експонатів) і мистецького промислу (понад 28 000 експонатів).

 

 

 

Адреса: пр. Свободи, 15

Телефон: +38 (032) 297-01-57

Графік роботи: з 11:00 до 17:00. вихідний – понеділок

 

 

8. Личаківське кладовище

 

 

Личаківський цвинтар - один з найвеличніших європейських некрополів, заснований у 1786 році. Тут, від перших років його заснування, ховали відомих діячів культури, мистецтва, науки, а також адміністративну еліту столиці Королівства Галичина і Лодомерія.  Тут можна побачити скульптурні твори таких відомих майстрів, як Гартман Вітвер, Антон і Йоганн Шимзери, Пауль Ойтеле, Парис Філіппі, Юліан Марковський, Тадеуш Баронч, Зигмунт Курчинський, Вітольд Равський, Григорій Кузневич, Сергій Литвиненко, Теодозія Бриж, Євген Дзиндра.

Нині, Личаківське кладовище - це одне з найдревніших кладовищ в Європі, усипальниця, архітектурний заповідник й розкішний парк-музей.

 

 

 

Адреса: вул. Мечнікова, 33

Телефон: (032) 275-54-15

Сайт: lviv-lychakiv.ukrain.travel

Графік роботи: з 9:00 до 19:00

Вартість вхідних квитків: дорослий - 25 грн., дитячий - 15 грн., фото та відео - 10 грн.

 

 

9. Музей історії релігії

 

 

Львівський музей історії релігії – установа культури, де зібрані унікальні матеріали які висвітлюють історію світових і національних релігій, діяльність церковних організацій. Усі музейні експозиційні фонди розміщені в споруді ХІV – XVIII ст. - Домініканському монастирі.

Експозиція нарховує понад 50 тис. одиниць збереження. Серед них експонати, які мають унікальну культову, мистецьку та історичну вартість. Зокрема, велика збірка ікон XVI—XIX ст., чимала колекція Біблій (у тому числі Острозька Біблія 1581 року та видана у Парижі 1563 року), релікварій св. Аронтія ХІ ст. тощо.

Експозиція складається з таких тематичних розділів: «Релігії стародавнього світу», «Юдаїзм», «Раннє християнство», «Вірменська церква», «Історія римсько-католицької церкви», «Українська греко-католицька церква», «Православ'я в Україні», «Протестантизм», «Іслам», «Буддизм». У структуру музею входять відділи: виставковий, науково-освітній, рекламний, методичний, фонди, видавництво «Логос», бібліотека, фото- та голографічна лабораторії, науково-реставраційний, художній, біо-бібліографічний

 

 

 

Адреса: пл. Музейна, 1

Телефон: (032) 235 60 32; (032) 235 61 00

Графік роботи: 10:00 - 18:00, крім понеділка

Вартість вхідних квитків дорослі / пільгові: музей - 10/5 грн., підземелля - 20/10 грн., органний концерт - 30/15 грн., фото і відео - 10 грн.

 

 

10. Музей Іоана Пінзеля

 

 

Музей сакральної барокової скульптури. В експозиції музею 32 експонати, що представляють творчість європейського і світового рівня.

Цей унікальний музей Музей сакральної барокової скульптури розміщений у пам’ятці архітектури – колишньому костелі кларисок, збудованому у 1605-1607 роках за проектом архітектора Павла Римлянина; фрескові розписи храму виконані 1670 року. Творчість видатного львівського скульптора Іоана Георга Пінзеля, представлена в експозиції музею, яка налічує 32 експонати. За походженням і освітою європейський майстер під впливом східно-візантійського мистецтва створив оригінальну спадщину, що не мала собі рівних у Європі в середині XVIII століття, започаткував львівську школу барокової скульптури, де навчалися близько сорока майстрів. 

 

 


Адреса: площа Митна, 2

Телефон: (032) 275-69-66

Графік роботи: щоденно з 11:00 до 18:00, в неділю: з 12.00 до 17.00, понеділок - вихідний

Вартість вхідних квитків: повний - 10 грн., пільговий - 5 грн., фото та відео - 10грн.

03.02.2012 16:26
Усі новини
Відгуки
Замовлення програми
Дати з по